"Infinite in mystery, is the Gift of the Goddess. We seek it thus, and take to the sky.
Ripples form on the water´s surface, the wondering soul knows no rest."
Final Fantasy 7: Crisis Core, Loveless - act 1


Ruka od krve - Chapter six

17. ledna 2010 v 12:04 | Keililly
More in C.Č.

"Co je to za blbej fór?" zešptala, ale z jejích úst se nevydral ani hlásek, jako by byla němá. Našla mnoho známek podobnosti mezi Sarou a touhle dívkou. Ano, April si byla naprosto jistá, že tohle je ona.
"Mu…můžeš to ohleda sám? Nebo někdo jiný? Já…" věnovala Deanovi rozpačitý pohled a pak se rozběhla k policejnímu vozu. V hlase se jí ozývala nejistota a zděšení.Opřela se o chladné zdi dodávky a bylo pro ní více než obtížné nadechnout se. Kolena se jí podlamovala a tak se svezla na zem.
"April? Co se děje?"
Dean se za ní ihned rozběhl a nevěřícně při tom kroutil hlavou. Musela být dobrá detektivka, tak co ji tak vyděsilo? Ano, pohled to byl nervy drásající, ale i tak to bylo zvláštní. Poklekl vedle Sparksové, přemítal, co by řekl, ale nakonec se rozhodl mlčet.
"Říkala jsem ti, že máš pokračovat. Budu v pohodě, jenom musím nabrat dech."
Makson nepatřil k nedůvěřivým lidem a tak se pokojně zvedl a pokračoval ve své práci. V hlavě se mu honily tisíce myšlenek, ale jeho zásadou bylo, že na místě činu se soustředí jen a pouze na důkazní materiál. Svědkům věřil pramálo, ale důkazy většinou mluvily pravdu. Samozřejmě i on se několikrát přesvědčil o to, že ne vždy je tomu tak. Například, když byly důkazy nastrčené. Rozhlédl se kolem a pak začal procházet rošt. Tedy - Nejprve ve svislém směru tam a zpátky v pruzích užších než 30 centimetrů a potom znovu, tentokrát ve směru vodorovném. Očima procházel každý milimetr čtvereční a opatrně přecházel po orosené trávě. Jeho práce ho pohlcovala, jako tma, která nebezpečně kroužila kolem, a v hlavě se mu ozýval jeho vlastní hlas:
" Jsem on. Přišel jsem po cestě a když jsem dorazil k tomu dubu," otočil pohled k vysokému stromu,
" Rozběhl jsem se a zastřelil jsem tu dívku."
Pousmál se. Vždy než začal sbírat důkazy, sám si vymyslel nějakou teorii, jak vrah postupoval, která se mnohokrát shodovala s reálem. I tentokrát měl pravdu. Dlouhé šlápoty, zhruba čísla šest, se táhly přímo k onomu dubu. Vrah poté určitě běžel, protože místo celých otisků bot se zde nacházely pouze špičky. Krev nebyla pouze na dívce, ale i v jejím okolí a její rozmístění odpovídalo poloze mrtvého těla a výstřelům.
Zatím, co Dean pracoval, April se zachumlala do jedné z přikrývek, jež se stejně jako spousta dalších věcí, o kterých si doposud Sparksová myslela, že jsou zbytečné, nacházela v policejní dodávce. Postupně jí přestalo mrazit v zádech a zahnala i příšerné pocity uvnitř svého žaludku. Nádech, výdech, říkala si vduchu.
Nechápala, jak je něco takového možné. Nikdy neměla předtuchy vražd. Nikdy něco takového nedokázala. Až doteď. Vzpomínky na zrdcadlovou místnost byly mlhavé, ale ten hrůzu nahánějící obraz si vybavovala až moc dobře. A čím více nad tím přemýšlela, tím více se jí práce na tamto případu zamlouvala.
" Marksone?" vstala a rozběhla se k němu, "Už jste identifikovali tu holčičku?" zeptala se přiškrceně.
Otočil se a nadzvedl obočí: " Myslíš, že jsem multifunkční?"
" A ne?" zažertovala, "Ale teď vážně. Jo, nebo ne."
" Nějaká Colbeová…"
" Sara?" skočila mu Sparksová do řeči.
" Znáš ji?" Zvedl Sparksové pásku a pokračoval v roštu. April se pod ní protáhla a vyrazila druhým směrem.
" Myslím, že už jsem ji viděla, " odmlčela se a hledala vhodná slova, " mrtvou."
Dean se zarazil. Zopakoval si v hlavě slova, která právě slyšel a pak se s kamenným výrazem na tváři otočil.
" Pe, ptát se budu jenom jednou. Co tím myslíš?" Upřel na ni svůj nemilosrdný pohled vraždícího psa, kterým často donutil podezřelého mluvit, jako by ho snad mučil.
Zadívala se na potemělé nebe plné hvězd a povzdechla si. Co mu měla asi tak říct? Že se propadla do snu a viděla v něm mrtvolu, která později "oživla" ? Kdepak, tohle by mu vysvětlila jen stěží.
" Já…"
" Co tím myslíš!" snažil v sobě detektiv dusit hrůzu. Kdyby znal význam jejích slov, možná by se cítil klidněji, přestože z nich koukal pořádná levárna.
" Říkal si, že se budeš ptát jenom jednou." Skřivila April obličej do zvláštní grimasy.
" Sparksová, vážně. Může to mít několik důsledků. Může nám to pomoct, nebo z toho být pořádný průser. Tak to vyklop."
Váhala. Nechtěla, aby si o ní mysleli, že je blázen. To určitě potřebovala. Polkla.
"Když jsme letěli tím zatraceným letadlem," převalovala slova v hlavě, " tak jsem měla sen. Byla jsem v zrcadlovém sále a v jednom jsem viděla ji." kývla směrem k zelenému pytly na mrtvoly. Znovu pocítila nutkání zvracet.
" Nejdřív si šťastně hrála se svým otcem, ale hepáčem to teda neskončilo. To zrdcadlo se rozbilo a ona byla mrtvá."
Detektiv se zasmál.
" Na to ti povím dvě věci. Za A, nijak nám to nepomůže a za B, tohle ti nebaštím."
Nehodlala se s ním hádat. Nebyl na to čas a navíc věděla, že s Deanem není lehké pořízení. Pokrčila tedy rameny a udělala několik dalších kroků. Potřebovala se soustředit na práci, ne nervózně přešlapovat kolem. Došla až k malému keříku, pod nímž se nacházelo něco bílého, co bylo v tmavém prostředí velmi nápadné. Dřepla si a zasvítila pod keř baterkou. Ležela před ní čistá kartička s rudě napsaným textem.
"Něco jsem našla," Houkla na Deana, ale sama zůstala stát na místě, "jenže nemám brýle a čočky skončily v odpadní rouře."
Podala detektivovi lístek a ten ho nahlas přečetl: "Z mnohého vědění, mnoho smutku."
" Není to z Bible?" nadhodila April a založila si ruce na prsou.
Markson přikývl a pokračoval: "Buďte veselý, o mě nic nevíte. R-O-K." Koutky dosud zvednuté nahoru, se mu náhle obrátily, jako by je někdo vygumoval a přemaloval. "Dělá si z nás legraci?"
Ani April R-O-K-ův vzkaz nepřipadal zvlášť vtipný. "Jak si může myslet, že o něm nic nevíme? Vždyť už z toho vzkazu jde spousta důkazů. Ano, papír a inkoust je nevystopovatelný, ale pokud budeme mít podezřelého a něco u něj najdeme, můžeme to porovnat. Ze vzkazu se dá taky předpokládat, že zná bibli. Navíc máme jeho rukopis a, " odkašlala si, aby dodala následujícím slovům triumfální nádech. " překvapivě je to nějaký, nebo nějaká R-O-K." zvedla oči vsloup, " Takže má nejspíš velké ego, jestli si myslí, že o něm NIC nevíme."
Muž na ni jenom obdivně hleděl. Postupoval by stejně. Nemohl říct, že by to udělal líp, nebo hůř, pouze stejně.
"Plus, máme kulku ze zbraně kterou používá." Doplnila, když si vzpoměla na kulku ve své vestě a i místo bylo poseté kulkami.
Teď už se detektiv smál. "Dobře, dobře, skončilas? Ještě by sis mohla začít myslet, že jsi lepší než já a to nechceme ani jeden. Ale zapomělas na to, že jsme ještě neohledali všechno a potřebujeme soudní pitvu. Což mi připomíná, že bychom měli pokračovat."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragell Dragell | Web | 24. ledna 2010 v 15:49 | Reagovat

ahoj, 26. je poslední den pro odevzdání výtvoru do VFKS, tak prosím, stihni to :) http://koutek.ic.cz/vs-kresba.html

2 E l e r e n s ~ E l e r e n s ~ | Web | 24. ledna 2010 v 19:07 | Reagovat

Ahoj na blogu je zadání pro soutěž na téma! :)

3 Dragell Dragell | Web | 29. ledna 2010 v 20:32 | Reagovat

čekám do 31 ;)

4 karol karol | Web | 7. února 2010 v 15:10 | Reagovat

hezůů blogísek :-D

5 Dragell Dragell | Web | 14. února 2010 v 17:45 | Reagovat

Zdravím, jelikož od spousty z vás nemám odevzdaný první úkol do VFKS a druhý úkol neodevzdal pro změnu vůbec nikdo, tak připomínám.
Jinak termín druhého kole se prodlužuje na 21.02. a nezapomeň doposlat i první kolo, pokud jsi tak neučinila ;)

http://koutek.ic.cz/vs-kresba.html

6 Dragell Dragell | Web | 21. února 2010 v 15:26 | Reagovat

pořád nemáš odevzdaný výtvor do druhého kola! (možná ani do prvního) VFKS - http://koutek.ic.cz/vs-kresba.html

7 Miqelka Miqelka | Web | 2. března 2010 v 17:51 | Reagovat

Foťák mám Casio EXILIM EX-Z29
Moc jsme si nemohly vybírat :)A díky moc.

8 Kumali Kumali | 2. března 2010 v 20:30 | Reagovat

Ahoj nechtěla ba jsi už dát downloandy ke dessům?nemyslím to zle jen se ptám máš moc krásné designy :-) :-)

9 Keia Keia | Web | 3. března 2010 v 11:25 | Reagovat

[8]: Přemýšlím o tom, že designy budu dělat asi jen na přání, nebo je budu sama nastavovat. Nějak totiž nemám náladu na vyrábění, nahrávání a ještě to házení sem, protože je to šíleně zdlouhavé a nemám na to čas :) Ale díky za pochvalu :)

10 Miqelka Miqelka | Web | 5. března 2010 v 10:53 | Reagovat

Jasně jsem :)) Jsem si vybrala druh umění, kterej tu je ještě málo :D
Jinak krásný design, tedy ještě není nastavený, ale líbí se mi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama