"Infinite in mystery, is the Gift of the Goddess. We seek it thus, and take to the sky.
Ripples form on the water´s surface, the wondering soul knows no rest."
Final Fantasy 7: Crisis Core, Loveless - act 1


Strach, cesta k temnotě....

16. srpna 2010 v 11:51 | Keililly |  Smeťák
dsdsd

Nadpis....Ve zkratce citování z jedné Star Wars knížky ( i když, tam je to Hněv, strach, agrese...Temná strana, to jsou oni, ale pro nezasvěcence to znamená zhruba to v nadpise :D ) :) I když, nemůžu s ním tak úplně souhlasit. Jasně, někteří z nás dělají ze strachu, ať už o sebe nebo o druhé, ne zrovna pěkné věci, ale je to přirozená část lidí. Každého z nás děsí něco jiného. Nedávno jsem viděla film, ve kterém říkali, že některá zvířata mají předem zakódované, čeho se nejvíc bojí. Například mláďata menšího ptáčka (nemůžu si vzpomenout co to bylo za ptáka :D ), která od narození byla vychovávána uměle a nikdy nebyla v přírodě se stejně bála, když nad nimi pustili stín většího ptáka. Tehdy zazněla otázka: Máme i my, lidé, něco takového zakódovaného?
Osobně si myslím, že ne. Většina našich "nočních můr" se odvíjí od událostí v našem životě, od prostředí, od toho co děláme.

Např. moje sestra se příšerně bojí bouřky. Ale to jenom proto, že když byla malá, zažili jsme jednu fakt nepěknou a nebezpečnou.

Nebo já mám největší hrůzu z toho, že mě někde někdo přepadne. Ale měla bych jí, kdybych nežila tam kde žiju (čtvrť, kde se přepadává celkem běžně)?

Skuste nad tím, čím jsem tu vyplnila bůh ví kolik řádků a vlastně to ani moc nedává smysl, trochu popřemýšlet. Hlavně se ze svých strachů nezblázněte, protože pak by to byla vážně cesta k temnotě :) Kdyžtak mi do komentářů napište svůj názor, nebo to čeho se bojíte vy :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hráblík=) Hráblík=) | Web | 16. srpna 2010 v 16:54 | Reagovat

Já se asi bojím něčeho neznámýho a většího než já :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama