"Infinite in mystery, is the Gift of the Goddess. We seek it thus, and take to the sky.
Ripples form on the water´s surface, the wondering soul knows no rest."
Final Fantasy 7: Crisis Core, Loveless - act 1


Listopad 2010

Z archivu podruhé

28. listopadu 2010 v 12:21 | Velká šéfka Keililly |  Deník
Další "z archivu". Tentokrát to nebude jenom o kresbách, ale tak nějak o všem možném.

Kresboidní archiv

Asi tisíc let zpátky... Slyšeli jste někdy o kartách Bella Sara? Tak o těch byl můj původní blog :) Měla jsem ho moc ráda, měla jsem tam spoustu lidí, které jsem vážně zbožňovala a obdivovala, ale časem z toho každý z nás vyrostl.

*************************************************************
Výtvor poněkud novější, ale pořád archivní. Kreslila jsem to podle jednoho obrázku, ale i mám pocit, že se mi moc nepovedl. Je sice z KD éry, ale nikdy jsem ho nepublikovala.
dadsd


Designoidní archiv

Design, kterým se mohl můj původní blog chlubit. Tehdy se mi strašně líbil a když na něj teď koukám, kdybych ho trochu poupravila, byl by použitelný i teď.


*************************************************************

A tehle design je z období Little Graphic World éra. Éra za kterou se děsně stydím, protože, dovolím si říct, jsem se trochu řadila mezi "CuTe BloQisky"
Nebyl sice o celebritách, ale blog o grafice má poslední dobou snad každý.


Spisoidní archiv

Legenda praví, že za dávných časů králů a královen, draků, kouzel a čarodějnic, žili král s královnou v zemi Irmina.Tato kouzelná země byla uvnitř planety a dělila se na dvě půlky.Část dobrou, plnou lásky, štestí a dobra a na část zlou, plnou nenávisti, posměchu a strachu.I přes tyto rozdíly neměli žádné spory.Když se královně narodily dvě dcery, Irina a Mirina, začala válka.Jejich cesty se rozešli a každá začala vládnout jedné polovině.Dokud byla naživu královna Elixa, dívky neválčili.po její smrti ale Mirina neovládla svou touhu po moci a zaútočila na Revion, hlavní město dobré strany.To jí nestačilo a začala útocit na svět lidí.Proto se zrodili strážci sil a ochraňují svět do teď.Vše se ale mělo změnit.
,,Jamesi!Drž mě pořádně!" zakřičela Kiana Gabyová, ale neúprosně padala k zemi.Vstala a zamračila se.Transparent který měli pověsit na zeď, byl na dva kusy.
,,Já z tebe asi omdlím smíchy!Ha ha ha!" ozval se nepříjemný hlas Zety Johnesové, kterou tihle dva neměli ani trochu v lásce.
,,Proč tohle musí mít na starosti zrovinka ona."povzdechl si James Flyn a utřel si pot z čela.
,,Proč?Měla to mít na starosti Kianka, ale já trochu promíchala seznam prací.Ale stejně…"

Časákoidní archiv

Na obou blozích jsem dělala časopis. Celkem mě to bavilo, ale nakonec mě omrzelo dělat každý měsíc pracně 10 stránek.Otázky, úkoly, oidní kecy:
1) Máte taky nějaké svoje archivní kousky? Pokud ano, zveřejněte je a hoďte sem odkaz!
2) Používáte často příponu oidní?
3) Jaké byly vaše blogové začátky?Sobota 20.11. | Mám net!

20. listopadu 2010 v 19:21 | Velká šéfka Keililly |  Deník

Sobota 20.11.

cxcxc

Holééééé! Dobrý den pozemšťané. Přicházím z daleké planety Seriun.
<- ne já, to on
Keililly má teď celkem napilno (vlastně dělá úplný kulový krom hraní wowka a nostale) a tak se neozývá, nic nedělá, a tak dále, a tak dále.
Respektive dělá věci, co vás asi nezajímaj (jako třeba, že si stahuje původní ne3D Star Wars: Clone Wars a vybýrá si plakát s Haydenem Christensenem :P ).

K tomu divnýmu výtvoru vlevo... základ na novej pict. Víte jak je ten se Sarah a jejíma ohnivejma koulema? Tak jemu podobnej :)
Ale neumim kreslit, takže to stejně zas dopadne tragicky.

Co se ENHR týče...v budoucnu tu budou poupravenější verze (nebudou v nich takový voloviny, jako že Elen má hnědý oči, věty budou trochu předělané a celkově to bude vypadat líp :D )
A taky máme novej obrázkovej slovník :) Tamten mi totiž extrémně nevyhovoval už proto, že jsem musela na každou změnu udělat nový obrázek :)

Nový obrázkový slovník ENHR najdete na http://enhr.blog.cz/!

Dost tam toho chybí, ale to se poddá. :)

Další čas mě tu zase neuvidíte. Čím dál víc bych si jednou ráda vzala do ruky knížku s mým jménem na obalu, a tak se tomu teď věnuji ze všeho nejvíc :)
A nebojte, mám to pod kontrolou ;)

Everybody needs his revenge | Part 9

17. listopadu 2010 v 21:32 | Velká šéfka Keililly |  Everybody needs his revenge
enhr

Tohle ani nepotřebuje komentář...snad jen představa žárlícího Kayla mě dokáže dostat do kolen :)

Světlo na konci tunelu

17. listopadu 2010 v 14:36 | Velká šéfka Keililly |  Krátké příběhy
Další z nejnovějších "short stories" Až teď si uvědomuju, že poslední dobou píšu všechno jen se špatným koncem... Že by předvánoční depka?
Jinak, dopisuju další část ENHR.

Slunce pomalu zapadalo. Na nebi se líně povalovaly červánky a vzduch začal pomalu chladnout. Vítr tiše pronásledoval nezvané hosty, kteří se opovážili vstoupit do jeho ledového království, a občas jim pošeptal nesrozumitelnou výhružku.
Krajinou se rozléhaly těžké kroky. Dodržovaly stále ten samý monotónní rytmus. Sníh mizel pod rudými lodičkami a ty zase mizely v něm, když se nečekaně zabořily.
Dívka se zastavila a snažila se popadnout dech. Ještě kousek. A pak skončí všechno její trápení. Alespoň ONI to tak říkali. Věřila jim.
Potkala je před pár týdny. Ten den se zase pohádala se svou pěstounkou. Jako obvykle nevyvolala konflikt ona, ale ta jedovatá zmije, co se rozčílila kvůli každé hlouposti. Tentokrát to byl prášek proti bolesti hlavy. No dobře…nebyl jen jeden. (Více v C.Č.)

V zajetí slunce

15. listopadu 2010 v 17:11 | Velká šéfka Keililly |  Krátké příběhy
Krátká povídka napsaná před několika dny. Moc se mi líbí a možná jsem na ni až moc pyšná, ale sklidila jsem za ní už několik dobrých ohlasů :)

Na den, kdy jsem ji potkal, si pamatuju, jako by to bylo včera. Jsem si jistý, že i přes oslavy narození Tomova syna jsem tehdy neměl ani trochu upito. Jinak by mě nejspíš poslala do háje.

Tehdy mě Jim vyprovokoval a já se s ním vydal na přednášku o průzkumech vesmíru.
Můžu říci, že to byla láska na první pohled. Nemyslím tím průzkum vesmíru, i když ten byl neméně poutavý…což znamená, že si z něj nepamatuju vůbec nic.
Byla dokonalá. Hustá kaštanová hříva, plné rudé rty, tělo, které by jí záviděla každá modelka. Ale nebyla to jenom její krása, co mě tak očarovala. Působila vtipně, tajemně, nedobytně a zároveň roztomile. Vykládala s takovou originalitou, že celé osazenstvo viselo na každém jejím slově. Hbitě odpovídala na veškeré otázky, včetně té mojí, zda by se mnou večer nezašla na skleničku, za kterou jsem sklidil potlesk od celého sálu. Souhlasila. Možná právě proto jsem vypustil otázku ohledně výbuchu Slunce. (Více v C.Č.!)

10 rad jak tvořit a prosadit svou tvorbu

15. listopadu 2010 v 16:56 | Velká šéfka Keililly |  10 rad jak...
Několik způsobů, rad a tipů, které by mohli některým z vás pomoci :) Mimochodem, už nejsem nemocná :)

1. rada
   -> Neboj se svou tvorbu prezentovat. Ať už na blogu, či jiných stránkách, které se zaměřují právě na tvůj druh tvorby. Potkáš tu spoustu lidí, kteří mají stejné zájmy jako ty a navíc tu často najdeš i takové, kteří už mají start úspěšně za sebou a díky tomu jsou mnohem zkušenější. Pro pisálky doporučuji například web www.piste-povidky.cz

2. rada
   -> Vyměňuj si názory s jinými autory. Získáš tak názor někoho jiného a zároveň tvé dílo ohodnotí například i jeho čtenáři.

3. rada
   -> Kritiku ber jako ponaučení! Tím, že někdo tvému dílu cokoliv vytkne tě nechce urazit, ale dát ti radu jak tvá příští díla vylepšit!

4. rada
   -> Napij se z jiného šálku kávy. Kreslíš stále jen postavy? Zkus tentokrát nakleslit krajinu. Píšeš jen sci-fi? A co takhle nějakou povídku ze života? Získáš tím větší rozsah a nové zkušenosti. Co ty víš, třeba zjistíš, že ti mnohem více sedí právě kreslení krajin.

5. rada
   -> Neboj se zjišťovat. Nejsi si jistý s názvem některé události? Nebo máš pocit, že právě tohles nakreslil tak, jak by to být nemělo? Google máš přece taky! Raději si všechno ověř, než abys byl za hlupáka.

6. rada
   -> Vyvaruj se chyb! Nejde ti anatomie? Na internetu je přeci zpoustu návodů a rad. Stačí hledat. Nebaví tě pravopis? Určitě najdeš stránku, kde ti stručně poradí, na jaké chyby si máš dávat pozot.

7. rada
   -> Přemýšlej. Garance úspěchu je dobrý nápad, aneb kvalita nerovná se kvantita! Raději se nad svým dílem pořádně zamysli než abys byl mašina na výtvory. Pokud jich bude mnoho, ale všechny budou na neoriginální a hloupé, nikdy je neprosadíš.

8. rada
   -> Zapisuj si. Nápady přichází v různých chvílích. Jdeš kolem výlohy a najednou tě napadne, co bys mohl nakreslit? Nos po kapsách alespoň malý bloček a tužku. Budeš si moci něco načrtnout, případně napsat pár poznámek.

9. rada
   -> Snaž se působit profesionálně. Na nikoho nezapůsobí vymytý mozek puberťáka. Samozřejmě se nepokoušej o to dělat ze sebe toho, kým nejsi, ale slušné vychování a inteligentní vyjadřování zabere vždycky.

10. rada
   -> Komentuj. Stejně tak jako tebe poteší komentář někoho jiného, ostatní taky potěší, když jejich dílu věnuješ čas. Díky tomu se podívají na to tvoje a tak to půjde dál a dál. Rozhodně ale nereklamuj! Nikoho nezajímá, když mu do komentářů nacpeš odkaz na své dílo. Chápeš jaký je mezi tím rozdíl?

Bonusová 11. rada
   -> Neřiď se těmito radami....ne, dělám si legraci. Buď svůj, věř si a snaž se :)

Pondělí xtého jedenáctý | Horko!

8. listopadu 2010 v 13:06 | Velká šéfka Keililly |  Deník

Pondělí 8.11.

Při pohledu z okna vám asi naskáče husí kůže, protože si představíte, jaká musí být venku kosa. Jo jasně, to se vám to kecá, když nesedíte v posteli a nepotíte se. Ano, i mě dostihla těžká choroba (to mám z toho, že se posmívám Píp ). No, alespoň jsem místo ranního posezení s Naděždou absolvovala můj milovaný Hvězdný prach (kdo to neviděl, tak se na to okamžitě půjdete podívat :D )
Normálně bych se na školu vybodla i zítra, jenže mě čeká písemka z fyziky a musim si dopsat matiku, takže jaksi nemám jinou možnost. Pech.
Mimochodem, už mám postel! Teda....sestra má postel. A já ji složila...teda...s tatínkem :D Ale po téhle zkušenosti už bych si ji snad dokázala sestavit sama :D
Takže...Sayonadah, Salut, Ciagobello či jiné zvláštní pozdravy...Paralen začíná působit...

Nevím co je za den, ani kolikátého | Že by čtvrtek?

4. listopadu 2010 v 18:32 | Velká šéfka Keililly |  Deník

Nevím co je za den, ani kolikátého

jjkj

Buďte pozdraveni.
Prý jsem rádoby fyzik...no věřili byste tomu? Jasně že ne. Já totiž nejsem ani fyzik.
<- celkem hustá/hnusná věc
Chcete si pořádně srovnat myšlenky? Tak jděte za tmy do obrovského neosvětleného parku (nejlépe se psem a mptroskou na uších). Nejen, že se poserete strachy, ale ještě zapomenete na cokoliv jiného. Takže základní pointa toho, proč to děláte, funguje.
Nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale nenávidim matiku. A může za to ta Píp. 3 týdny nebyla ve škole, protože si léčila nějakou svojí zákeřnou chorobu, jenže to zase odnesem my. Je to jeden úkol vedle druhýho (báj d vej, možná bych ho mohla udělat.......). A pak je tu chemie. Další skvělá věc.
Hnus, Hornatý, Hbitý, Pičitý, Pečný či Pičný, Chlupový, Jistý, Pičelý..... A je to na pikaču.
Víte, jde to se mnou celkem z kopce. Snažím se být vtipná, ale... fakt to nějak nejde. Asi ten humor moc čerpám ve škole.
Naše špáninářka nám dneska řekla, že v lednu odchází. Asi ji opláčeme... A dost.

A taky, víte, při hodnocení blogu mi řekli, že bych měla psát delší články....jenže
a) nemám co psát....můj život je nudnej a divnej
b) samotný mi leze na mozek, když musím louskat stostránkové slohovky, když se chci stručně dozvědět novinky

So, this is not the end...but it isn´t begining