"Infinite in mystery, is the Gift of the Goddess. We seek it thus, and take to the sky.
Ripples form on the water´s surface, the wondering soul knows no rest."
Final Fantasy 7: Crisis Core, Loveless - act 1


Květen 2011

Známost po internetu, aneb čeho se vyvarovat

7. května 2011 v 19:49 | Keia
Kdybych se zeptala, kolik z vás si píše s někým koho doopravdy nezná, přihlásili by se všichni. Ale kolik z vás by se s někým takovým setkalo? Já to zkusila.
S nejlepší kamarádkou hrajeme MMORPG (onlinovka, www.nostale.cz) a známe se díky tomu s celkem slušnou kupou lidí, pár jich je z našeho města, z Prahy. Hodně sme se seznámili se dvěma klukama a rozhodli se, že někam zajdeme. Člověk za to přece nic nedá. Zažili jsme vážně fajn odpoledne s kinem, ale pokaždé tomu nemusí být tak. Nikdy nevíš, kdo je na druhé straně a i kdyby měl na svém profilu miliony fotek, vážně netušíš, jestli nejsou jen zkopírované. Touhle paranoiou netrpím tolik jako většina rodičů, ale pokud by ses vážně chtěla s někým setkat jako my, je tu pár zásad :)

1) Řekni kam jdeš.
Pokud se ti jako mě nechce svěřovat rodičům, že jdeš ven s partou neznámých kluků, prostě se na něco vymluv, je ale podstatné, aby o tom věděl alespoň někdo další. My to vyřešili tak, že jsme se o všechno podělili s další kamarádkou, která bydlela poblíž, ale nikam s náma nešla.

2) Nechoď sám/a.
I kdyby na tebe nečekal nějaký úchyl, určitě se ti bude líp seznamovat s někým po boku. Navíc, takhle budeš mít jistotu, že v nejhorším na to nebudeš sama. Ve dvou se věci vždycky řeší líp. (Pokud tvoje kamarádka nepropadá panice jako ta moje :D )

3) Na nikoho si nehraj.
Tohle už není ani tak otázka bezpečnosti, jako spíš mezilidských vztahů. Na nikoho si nehraj ať už po internetu, nebo při případném setkání. Dřív nebo později tě dotyčný stejně prokoukne a bude se ti z toho vymlouvat hůř a hůř. Navíc platí pravidlo: Kdo tě nemá rád takovou jaká jsi, nezaslouží si tvůj zájem.

A nakonec moje zkušenost. Hodněkrát jsi slyšela, že přes internet se nedá ani spřátelit, ani zamilovat a nakonec to všechno stejně končí trapným fiaskem a koncem komunikace. Já říkám, že to určitě není pravda, naopak, udělá ti to nové přátele a obohatí tě o nové zážitky. Takže, jen domlouvej a enjoy :)Recovery

7. května 2011 v 19:17 | Keia |  Novinky


Je to mu tak, vracím se sem. Možná to tu nebude probíhat tak jako dřív, ale čert to vem. Asi se ptáte, proč to tu chci znovu obnovit. Mám výbornou náladu a chtěla bych jí přenést i na vás. V posledních dnech jsem se docela poučila v mnoha ohledech a tak trochu jsem se znovu narodila, proto nadpis Recovery, což je v angličtině něco jako obnovení. Nečekám, že mi sem budou chodit stovky denně, ani že jsem nějak extra zábavná, ale tohle dělám částečně i pro sebe :)