"Infinite in mystery, is the Gift of the Goddess. We seek it thus, and take to the sky.
Ripples form on the water´s surface, the wondering soul knows no rest."
Final Fantasy 7: Crisis Core, Loveless - act 1


Darker than Black: Kuro no keiyakusha

31. ledna 2012 v 18:56 | Keia |  Anime/Manga
Lidé s nadpřirozenými schopnostmi. Téma omílané snad stokrát, ať už to byly různorodé dovednosti v seriálu Hrdinové ( http://www.csfd.cz/film/224293-hrdinove/ ), nebo jednoduché ovládání Síly ve Hvězdných válkách ( http://www.csfd.cz/hledat/?q=hv%C4%9Bzdn%C3%A9+v%C3%A1lky ). Darker than Black: Kuro no keiyakusha, anebo Tmavší než Černá: Černý kontraktor, se však na věci dívá z celkem originálního pohledu.


Příběh

Před několika lety se po světě začaly objevovat rozsáhlá, zvláštní a zčásti nepřístupná místa plná nevysvětlitelných jevů a objektů. Lidé je nazvali Brány (jednu v Jižní Americe Nebeskou a tu druhou na území Japonska Pekelnou), začali je přísně střežit a zkoumat. Bohužel, se vznikem Brán se objevily i nové druhy lidí. Loutky, osoby neschopné cítit, rozhodovat se a všeobecně vnímat své okolí, které poslouchají svého pána na slovo a Kontraktoři, lidé se zvláštnímy schopnostmi, tzn. kontraktem, přičemž každý Kontraktor má svou "povinnost" (nejzajímavější mi přišla povinnost psát básně, nebo čichat ke staré ponožce), díky které může svou schopnost používat opakovaně. Kvůli strachu z chaosu díky Kontraktorům se však světové velmoci rozhodly jejich existenci utajit, a tak každý obyčejný občan, který přijde do kontaktu s Kontraktorem, podstoupí vymazání paměti díky technologii M.E. (Memory eraser, Mazač vzpomínek)

Li Shengshun alias Hei, je jedním z Kontraktorů pracující pro tajemný Syndikát. Spolu s Loutkou Yin, Kontraktorem Maem v kočičím těle a Huanghem, který z Kontraktorů není příliš nadšený, plní úkoly přidělené Syndikátem a zároveň pátrá po své sestře Bai, která zmizela během zničení Nebeské brány.


Na Darker Than Black mi všeobecně vadila jedna věc a to zdánlivě nesouvislý příběh. Seriál je rozdělený na dvojepizody, většinou vedlejší příběhy (představte si to jako například v Bleachi či Narutovi fillery). Ty sice čas od času mají nějakou souvislost s celkovým dějem, kterému se anime věnuje hlavně v posledních epizodách, ale většinou jsou to jen krátké záblesky.
Grafické zpracování není nijak špatné, základní příběh mě uchvátil (ale jak už jsem říkala, dostanete se k němu bohužel až skoro na konci) a za bojové scény dávám určitě jasné plus (jako Bleachařka jsem zvyklá na jednoduché bojování s mečem, zatímco Kontraktoři díky svým odlišným schopnostem dělají každou bitvu "jedinečnou") Co se týče soundtracku, není to zrovna druh hudby, co normálně poslouchám, ale k daným scénám se hodil, nerušil, ale vzhledem k tajemnému ději seriálu bych možná zvolila soundtrack trochu temnější.
Jak já říkám, dobré anime se pozná podle dobrého openingu a ten mě v případě Darker than Black nadchl (obzvlášť ten druhý, který se v anime objevil začátkem druhé poloviny seriálu).Závěr

Za nejlepší anime, které jsem kdy viděla, to rozhodně považovat nemůžu, ale rozhodně ho zařazuji mezi jedno z lepších (dobře, možná na to má vliv hlavní hrdina) a doporučuju ho všem, kteří zrovna nemají nic, na co by se podívali.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 school-of-vampires school-of-vampires | Web | 1. února 2012 v 14:30 | Reagovat

ahojky dneska začříná nový školní rok na school-of-vampires. Pokud chceš studovat  napiš se do aktivních předškoláků! (do komentu ;)), pak tě zařadíme do koleje a budeš - student

2 Babe Babe | Web | 27. března 2012 v 6:00 | Reagovat

vypadá to zajímavě :).

3 Zuzie Zuzie | Web | 6. dubna 2012 v 17:49 | Reagovat

Vypadá to lákavě, i když se teda na anime moc nedívám. A už to modré porsche je boží! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama